top of page

THE PROCESS

DESIGN

If you want to have an incredible story, start your journey with genuine heroes. For many years, while creating their brands I advised my customers "first you need a story behind!". but I realized I missed something in that advice. For creating a reputable brand; you need a story and genuine characters inside that story. This is the time that story can be sustainable and survive.

Şahane bir hikayen olsun istiyorsan yolculuğa gerçek olduğuna inandığın kahramanlarla başla, kandığın kahramanlarla değil.

 

 Yıllardır markalarını  inşa etmem için danışanlarıma hep şu tavsiyede bulundum ‘önce iyi bir hikayen olmalı’  fakat cümleyi hep eksik kurmuşum. 

 

Bir markan olmasını istiyorsan ‘’Gerçek kahramanları olan iyi bir hikayen olmalı’’ Hikaye o zaman sürdürülmeye değer oluyor. 

 özel tasarım çanta
About Our Leather
 özel tasarım çanta

Every unique item is designed with glass beads, crystals, pearls 100% handmade. All are crafted by hand item by item so the colors, sizes, and designs might vary. 

Her benzersiz ürün, %100 el yapımı cam boncuklar, kristaller ve incilerle tasarlanmıştır. Renkler, boyutlar ve tasarımlar farklılık gösterebileceğinden hepsi tek tek elde üretilmiştir.

 

CRAFTSMANSHIP

This journey has started with my greatest admire for craftsmanship, handmade products strengthened with touchable creativity and design. 

Fashion, nature, esthetics, colors, sun, and the pixelled world are all my inspirational prescriptions. All the designed bags are witnesses of the first sunlight of nature.

Gerçek zanaatkarlığa olan hayranlığım, el sanatıyla üretilen ve dokunsal yaratıcılığı güçlendiren bir tasarım yolculuğu  başlattım içimde 

 

‘Moda, doğa, estetik, renk, güneş ve pikselleşen bir dünya… Hepsi ilham kaynağım ve  bütün el yapımı çantalarım doğan güneşin ilk ışıklarına şahittir… 

 özel tasarım çanta
bottom of page